poniedziałek, 26 maja 2014

Prezentacja i opis projektu

Opis projektu:


1)    Dlaczego wybraliście ten temat?
Chciałyśmy pokazać jakie ryby powinniśmy jeść w poszczególnych porach roku. Żyjemy w Gdańsku, w mieście nadmorskim, gdzie ryby powinny stanowić podstawowy składnik żywieniowy. Mimo dużej dostępności świeżych ryb, ich spożycie nie jest zbyt duże. Projekt ma również uzmysłowić jakie ryby można jeść w danej porze roku, np. dorszy nie warto kupować latem, gdyż ich połów jest wtedy zabroniony, inaczej mówiąc w barach i restauracjach nadmorskich zjemy rybę mrożoną, a nie świeżą. Śledzie i flądry można jeść przez cały rok, tylko trzeba uważać, aby nie były zbyt małe. Łososia lepiej nie spożywać jesienią. 

2)    Skąd czerpaliście informacje i materiały potrzebne do realizacji projektu? 
 Informacje czerpałyśmy z internetu, z przewodników rybackich oraz z książek kucharskich. Zaczerpnęłyśmy również informacji i wskazówek od nadmorskich rybaków na temat połowu ryb.

3)    Czy praca nad projektem była trudna? Dlaczego? 
 Praca nie była aż tak trudna. Nie było zbyt wiele konfliktów i sprzeczek. Jedyną przeszkodą był czas, gdyż wykonanie projektu było pracochłonne. Trudnością było zestawienie wyszukanych informacji z naszą dotychczasową wiedzą.
 
4)    Jak radziliście sobie z problemami?
Gdy pojawił się problem od razu go rozwiązywałyśmy. W celu rozwiązania problemu korzystałyśmy z burzy mózgów, lub też indywidualnie starałyśmy się rozwikłać problem. Następnie, podczas dyskusji wybierałyśmy najlepsze rozwiązanie.

5)    Jak Wam się pracowało  w zespole – w jednej „drużynie”?
 W zespole pracowało nam się bardzo dobrze, gdyż każda z dziewczyn pomagała sobie nawzajem i wspierała się w trudnych chwilach. Praca w drużynie była dość ciekawa, gdyż każda z nas miała inną wizję i koncepcję. 

6)    Czego nauczyliście się dzięki realizacji projektu - jako zespół i jako poszczególne osoby?
Nauczyłyśmy się jakie ryby jeść w poszczególnych porach roku, dostarczyłyśmy sobie informacji kulinarnych, przypomniałyśmy sobie zasady wykonywania rysunku technicznego i dbałości o szczegóły. Jako zespół nauczyłyśmy się pracować w grupie, dostrzegać i porównywać swoje umiejętności, jak i też elementy, nad którymi należy się skupić w przyszłości. Nauczyłyśmy się, że praca w zespole to wielka odpowiedzialność, gdyż nieprzygotowanie jednej osoby może zaważyć nad całością projektu.

7)    W jaki sposób realizacja projektu wpłynęła na zainteresowanie tematyką morską?
 Nasze zainteresowanie tematyką morską wzrosło. Dowiedziałyśmy się wielu informacji o bałtyckich rybach i poznałyśmy nowe gatunki ryb. Realizacja projektu dała nam możliwość zrozumienia jak ważnym elementem jest Morze Bałtyckie w gospodarce naszego regionu. 

8)    Jak podzieliliście się zadaniami?
 Każda z nas miała przydzielone zadanie. Niektóre z tych zadań były do przygotowania w domu. Ania i Małgosia przedstawiły projekt kalendarza. Natalia i Nikola zaproponowały nam propozycje przepisów. W czasie przyrządzania dorsza i śledzia oraz podczas wykonywania kalendarza wszystkie funkcje były wymienne. Każda z dziewczyn miała przydzielone zadanie względem własnych zdolności manualnych. 

9)    Komu zaprezentowaliście efekty waszej pracy i czy prezentacja podobała się?
Efekty naszej pracy zaprezentowałyśmy przed innymi grupami projektowymi. Naszymi specjalnymi gośćmi była Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor. Nasza praca zyskała uznanie wśród innych grup. Ponadto, odpowiadałyśmy na kilka pytań od publiczności.

Prezentacja:









Brak komentarzy:

Prześlij komentarz